צמחיה מלאכותית בינונית

בחירה של צמחיה מלאכותית

חושבים לעצב מחדש את הבית, המשרד או אפילו את הגינה הפרטית שלכם? ייתכן שלא חשבתם על כך כאפשרות ראשונה, אך האמת היא שצמחיה מלאכותית יכולה לענות לכם באופן מדויק על הצורך. אם אתם תוהים איך ייתכן שצמחיה מלאכותית תתאים לגינה שלכם, זהו בדיוק המקום להישאר ולהבין לעומק את העולם המרתק הזה.

ואם כבר התחלתם להתעניין בצמחיה מלאכותית, סביר להניח שכבר נתקלתם בחלוקה שנוטים הרבה פעמים אנשי המקצוע והחברות המשווקות לעשות בתחום: צמחיה נמוכה, צמחיה מלאכותית בינונית וצמחיה גבוהה. אז איך תדעו מה מתאים לכם, מדוע בעצם נעשית החלוקה הזו ומה חשוב לדעת על סוגי הצמחייה השונים? הנה מדריך שיעזור לכם לעשות סדר בדברים.

 

למה מתכוונים כשאומרים צמחיה מלאכותית בינונית?

בעוד שמשמעות הביטוי צמחיה מלאכותית נמוכה, או לחלופין גבוהה, היא מובנת באופן אינטואיטיבי על פי רוב,, המושג צמחיה מלאכותית בינונית דווקא נשאר עלום. לכן בחלוקה כללית, צמחיה מלאכותית בינונית כוללת למעשה עציצים באגרטלים במידות גדולות יחסית, כאלה שלרוב מתנשאים לגובה של כמה עשרות סנטימטרים עד גובה ממוצע של כמטר-מטר וחצי. מדובר בסקטור נפרד וייחודי מאין כמוהו בעולם הצמחים והגננות, וגם כאשר מדובר בחלוקתם של הצמחים לצמחיה החיה, נוהגים לדבר באופן דומה על סוגי העציצים השונים.

 

מדוע בעצם לחלק את סוגי הצמחיה לפי גבהים?

הרעיון לחלק את סוגי העציצים לפי הסוגים – צמחיה נמוכה, צמחיה מלאכותית בינונית או צמחיה גבוהה, נועד בראש ובראשונה לחקות את מה שקיים בטבע. אך מלבד זאת, יש לגודל העציץ השלכות רבות על השיקולים הקשורים בעיקר למעמד הייצור והרכישה שלו – כמו אפשרויות השינוע, ההתקנה ונוחות הביצוע של השניים (אם מדובר ברכישה פרטית ללא מתקינים מקצועיים). לצד כל אלה, לגובה העציץ יש השלכות כמובן על העיצוב והחלל הייעודי שבו הוא יונח, שכן גובה העציץ הוא בדרך כלל הפרמטר החשוב ביותר לקביעת המראה הכולל של המקום, והוא המהווה את הבסיס לכל השאר.

 

איך מתאימים את סוג העציץ לעיצוב החלל?

בדרך כלל, צמחיה מלאכותית נמוכה מתאימה להנחה באדניות ייעודיות בחזית הבית, על אדני החלונות או על הקירות עצמם, וכן היא פופולרית במיוחד בתצורתה כעציצים תלויים, או כקישוט על שולחנות עבודה, מדפי נישה ופינות דקורטיביות אחרות בבית או במשרד. צמחיה מלאכותית בינונית לעומת זאת מתאימה להולים וחללים גדולים יותר – אולמות אירועים וכנסים, מסעדות, גינות ואפילו בתים פרטיים – במיוחד בלובי הכניסה, בחדרי המעבר ובחדרי אירוח, ועוד. לבסוף, הצמחים הגבוהים (ובהם הין ביתר גם קיר ירוק), מתאימים מאד לאולמות אירועים ולרוב למקומות מסחריים שעוברים בהם מאות ואלפי אנשים ביום או בערב אחד, כך שיווצר אפקט "וואו" מלא רושם ונוכחות.

 

איך יודעים לזהות צמחיה מלאכותית בנונית איכותית?

בשונה ממה שמקובל לחשוב, צמחיה מלאכותית איכותית דווקא לא תיראה כמו צמחיה חדשה "מדי" – שכן מלבד העובדה שטריות-יתר עשויה להיראות לא טבעית (וכל שכן כמובן עודף ברק על גבי העלים), בהרבה מקרים המראה הרענן לא יהיה ריאלי למצב (למשל בערב), וכך גם אם העציצים שנבחרו יהיו איכותיים ובעלי מראה טבעי, מה שיסגיר את העובדה שלא מדובר בצמחיה חיה הוא ההבנה הפשוטה שיש כאן תופעה שאינה הגיונית.

באותו אופן, כדאי לבחור דווקא בחברות המייצרות סוגי צמחים שאינם "מפחדים" משילובם של אלמנטים אמיתיים, כאלה שלא נראים מושלמים בהכרח – בדיוק כמו בטבע. עציצים כאלה לרוב יהיו מיוצרים בעבודת יד, שכן רובן ככולן של המכונות התעשייתיות המייצרות עציצים מלאכותיים (ובמיוחד עציצים זולים) עדיין לא תוכנתו ליצור מגוון ואי דיוקים מציאותיים, כפי שהטבע מייצר.

 

לא יודעים במה לבחור?

אם אינכם יודעים במה לבחור מתוך המגוון הקיים, אם אתם מחפשים עצה או שאתם פשוט מעוניינים להתרשם במו עיניכם מסוגי הצמחיה העומדים לרשותכם ומהמראה הטבעי שלהם, תוכלו לבקר את מרכז התצוגה של חברת דקוריישן 2000 במושב רינתיה – ולקבל תשובות לכל השאלות הנוגעות בצמחיה מלאכותית: החל מייעוץ עיצובי נקודתי, דרך הסבר מפורט על חומרי הגלם ועד להתאמה מלאה ומדויקת לצרכים שלכם – את כל אלה ועוד תוכלו למצוא במתחם דקוריישן 2000, עם שירות יוצא דופן והבטחה שתהיו מרוצים מרגע הכניסה ועד לאחר הרכישה.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!