עצים מלאכותיים

בחירה של צמחיה מלאכותית

אנו רואים אותם כמעט בכל מקום: בדרך לעבודה, בכניסה לבניין המשרדים שבו אנו מקיימים פגישות תכופות, ולעתים אפילו בלובי הבניין שלנו או בבניין של קרובי המשפחה שאנו הולכים לבקר – ועם זאת רובנו לא מייחסים להם חשיבות רבה מדי. לא, לא מדובר בפרסומים סמויים או בדבר מה שעלינו לשים לב אליו מבחינה בטיחותית, אלא למרכיב אסתטי ודקורטיבי שנמצא בחיינו כבר מזה כמה עשורים: עצים מלאכותיים.

העצים המלאכותיים הגיחו לעולם אי אז באמצע המאה העשרים, עם התפתחותו המסיבית של ענף התעשייה והזינוק הגדול שנעשה בעולם המסחר הבינלאומי, זינוק שמאז רק גדל והלך. בזמנו הם היוו סמל סטטוס ועיטרו את כל מלונות היוקרה ברחבי העולם, אך כיום בשל עלויות ייצור זולות וחיקויים רבים הצמחיה המלאכותית כבר אינה נחשבת יוקרתית כשהייתה (וחבל, שכן מוצרי המקור כיום נראים טבעיים ב- 100%) – אולם העצים בקטגוריה זו, היו ונשארו תמיד גולת הכותרת.

 

מה כל כך מיוחד בעצים מלאכותיים?

בשונה מעצים חיים הדורשים מאמץ, משאבים ולעתים גם עבודה בירוקרטית רבה (העברת עץ ממקום למקום בארץ אינה כה פשוטה כפי שנוטים לחשוב), להצבת עצים מלאכותיים יש שלל יתרונות ייחודיים: ראשית, השילוב החד פעמי שבין העץ למיקום הספציפי בו הוא נבחר להיות מוצב – ובכלל זה לא רק ה"הפתעה" המתגלה כאשר רואים עץ במקום לא צפוי, אלא גם משחקי ההתאמה העיצוביים בין העץ ובין הסגנון הכולל של החלל.

מלבד זאת, הצבת עץ תמיד תהיה מרשימה ומלאת נוכחות, מה שיכול להוסיף נפח וטקסיות לחללים שונים; בשל גודלם, העצים משמשים כאלמנט דקורטיבי עיקרי שקשה להתעלם ממנו – וכשבוחרים בעץ הנכון יהיה מדובר לא פעם באלמנט המרכזי וחשוב ביותר בחדר. לא מאמינים כיצד זה ייתכן? הרשו לנו להציג בפניכם את הדור הבא של העצים המלאכותיים.

 

כיצד מייצרים עצים מלאכותיים איכותיים?

עצים מלאכותיים מיוצרים לא פעם בעבודת יד, אולם הייצור המוקפד על ידי אדם אינו תמיד הכרחי כיום, שכן ישנם מפעלים ובתי מכירות ייעודיים המתמחים בעבודת הגימור הסופי בעבודת יד.

מלבד זאת, בזכות טכנולוגיות חדישות ההופכות יותר ויותר פופולריות בעולם בשנים האחרונות, ניתן למצוא גם עיצובים תעשייתיים שהיו עד לאחרונה פרי הדמיון בלבד. כך, יתרונותיהם הבולטים והמובהקים ביותר של עצים מלאכותיים (וצמחייה מלאכותית בכלל) נעוצים בעובדה שהעלויות כיום הן נמוכות מאד ביחס לפעם, והתוצאה המתקבלת היא לא פחות ממושלמת.

 

אילו עצים מלאכותיים פופולריים במיוחד?

העצים המלאכותיים האהובים ביותר על הקהל הם כאלה שיש להם גזע דק, בשל העובדה שהחלק הקשה ביותר לחיקוי של עץ חי הוא דווקא הגזע. עם זאת, ישנם גם עצים מלאכותיים "כבדים" בעלי מראה עתיק, המיוצרים במידות גדולות מלכתחילה ויוצרים רושם רב במיוחד עם גזע עבה – אם כי בהרבה מקרים יהיה מקובל להסוות מעט את אזור הגזע באמצעות שיחים גבוהים, וכך ליצור סביבה ירוקה וחיה יותר, וכמובן גם לשוות לעץ מראה טבעי לחלוטין.

עצים מלאכותיים נוספים שאנשים רבים אוהבים לשלב בסביבה הביתית או במקום העבודה הם העצים הצבעוניים, או אלה העונתיים – למשל בגווני שלכת, בפריחה לבנה המתאימה לחורף, או פריחה צהובה ומרהיבה המתאימה לימות הקיץ. אם אתם מתכננים לשלב עצים מלאכותיים באופן קבוע ולא לשנות אותם בהתאם לעונות השנה, תוכלו לבחור בעץ שגווני העלים שלו ייחודיים: אדום, ירוק כהה או סגול.

 

היכן ניתן למצוא צמחיה מלאכותית איכותית?

הצמחיה המלאכותית מהדור החדש עושה בימים אלה את צעדיה הראשונים בעולם, וגם כאן בישראל, אלא שהמבחר הקיים ברחבי הארץ עדיין נחשב למצומצם ולכן ניתן למצוא אותם רק במקומות ייעודיים, המתמחים באופן ספציפי בייצור ושיווק צמחיה מלאכותית.

אחד מאותם מקומות המייצרים ומשווקים צמחים מלאכותיים מכל הסוגים ובדגש ספציפי על איכות החומרים והעיצובים, הוא מתחם דקוריישן 2000 הממוקם במושב רינתיה הסמוך לנמל התעופה בן גוריון. מלבד אזור תצוגה ענק ואנשי צוות מקצועיים העומדים לרשותכם בכל רגע בנוגע לבחירת העץ או העציץ המתאים לבחירתכם, תוכלו להיעזר בהם גם בקבלת מידע חיוני אודות הצמחיה המלאכותית, טכניקות הייצור וטיפים חשובים לעיצוב ולשמירה על הצמחים לאורך שנים.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!