צמחיה מלאכותית לבית

בחירה של צמחיה מלאכותית

אנו רגילים לראות אותה במיוחד בחוץ, משום שעמידותה הרבה בתנאי חום וקור ידועה לכל (בשונה מצמחיה חיה), בעוד שהרבה פעמים איננו רגילים לראות אותה או לחשוב עליה כפריט דקורטיבי ריאלי בתוך הבית עצמו – אך האמת היא שצמחיה מלאכותית בבית היא פתרון יצירתי ובר יישום גם בביתכם שלכם. לא מאמינים? כיום בזכות פיתוחים טכנולוגיים יוצאי דופן וחלוצים בתחומם ניתן להציב צמחיה מלאכותית לבית כך שגם אגרונומים וגננים מומחים עלולים לטעות לא פעם בזיהוי העובדה כי מדובר בצמחיה שאינה חיה.

אז במה בדיוק מדובר, והאם זה מתאים גם לבית שלכם? ברשימה זו נעשה סדר בדברים ונוכיח לכם ש(מאד) כדאי גם לכם לשקול את האפשרות המצוינת הזו.

צמחיה מלאכותית לבית

 

למה בתוך הבית?

ראשית לשאלה מדוע בכלל להוסיף צמחים (חיים או מלאכותיים) לעיצוב פנים הבית: מעבר לעובדה שאלמנטים טבעיים מוסיפים חיוניות לחלל והם משתלבים היטב עם הטרנד הכפרי שחזר לאחרונה בסערה לשטוף את עולם העיצוב (ולא רק בבתים, אלא הרבה פעמים גם בחללים עסקיים, במסעדות ובמרחבי קניות ציבוריים), הצמחים משפיעים לטובה גם על מצב הרוח, הם מרגיעים ובשנים האחרונות אף הוכח כי הם מסייעים בשיפור תהליכי חשיבה. מלבד כל אלה, הצבת צמחים בבית משפיעה גם על הדינמיקה שבין האנשים המצויים בבית, בדיוק בשל כל המרכיבים שנמנו כאן.

 

באילו מקרים צמחיה מלאכותית לבית מתאימה במיוחד?

כעת לשאלה מדוע לבחור דווקא באפשרות של צמחיה מלאכותית לבית: במיוחד כאשר אין מספיק אור או שאין לתושבי הבית יכולת לגדל צמחים טבעיים (בשל מחסור בזמן או באנרגיה לתחזק צמחים באופן שוטף), כשיש בעלי חיים שעלולים להרוס את הצמחיה החיה או חלילה להיפגע מהם (למשל על ידי אכילת חומרים שאינם בריאים להם), ובכלל כשרוצים לשפר את נראת הבית במחירים נוחים וללא מאמץ רב – צמחיה מלאכותית היא הפתרון המושלם והמדויק ביותר לכל אותם מצבים. בכך למעשה, היא הופכת לרלוונטית עבור אחוז ניכר מהאוכלוסיה – ורבים פשוט אינם מבינים זאת.

 

היכן הכי מתאים להציב את העציצים?

צמחיה מלאכותית לבית למעשה יכולה להתאים כמעט בכל מיקום שתבחרו, אולם אלה הם המקומות המועדפים: על אדני החלונות, צמוד לקיר בצורת צמח מטפס, בחדר האורחים ובמעברים, בחדרי השירותים ואפילו בחדרי השינה (אם כי כאן מומלץ לעשות זאת בהחלטה ידועה ומתוכננת היטב מראש, כדי שהעיצוב יהיה אחיד ומהודק), במטבח, ולמעשה בכל חלל ייעודי אחר ששילוב אלמנטים טבעיים יכול להתאים לו.

 

טיפים לבחירת העציצים הנכונים

כיצד תדעו לבחור את העציצים הטובים והמתאימים לכם ביותר? הנה רשימה שכדאי לגזור ולשמור:

  • אל "תינעלו" מראש על גודל העציץ: לא משנה אם דמיינתם להציב עציץ קטן או דוקא גדול, היו פתוחים לאפשרויות חדשות שיוצגו בפניכם, ונסו אפילו לבצע סימולציות במחשב או בטלפון בנוגע לחלל הקיים אצלכם. תוכלו לצלם את המקום שבו תרצו להציב את העציץ, ולחשוב יחד עם אנשי המקצוע האם ואיך הכי מתאים לשלב בו את הצמח הנכון.
  • בחירת צבעים: נסו לבחור עציצים שיתכתבו עם הצבע הדומיננטי בחדרים שבהם יוצבו, ואם יש צבע נושא אחד כולל בבית, מה טוב. כמו כן הקפידו לבחור סגנון עיצוב כללי שיהיה תואם בכל הבית – בדיוק כפי שמכתב רשמי (או לחלופין פוסט בפייסבוק) צריך להקפיד על "שפה" אחידה ורהוטה לאורך כל הטקסט.
  • התייעצו עם כל בני הבית: במיוחד אם יש לכם ילדים, חווית השיתוף והחשיבה יחד תיצור אפקט טוב וחיובי יותר, וההנאה מהעיצוב רק תגדל ותתעצם.
  • כדאי לבחור בעציצים שלוּ היו חיים, היה סביר שתגדלו במקום שבו אתם בוחרים להציבם: להתקין על אדן החלון אדנית פרחים שבתצורתם החיה היו דורשים הרבה שמש, כדי לשוות מראה טבעי וירוק במיוחד, או לחלופין להציב פרחים ש"אוהבים" צל בפינות פחות מוארות בתוך הבית.

 

איך תעשו סדר בכל המידע?

אם כל המידע שהובא כאן מסקרן אתכם ועושה לכם חשק לעוד, אתם מוזמנים לבקר את המומחים לצמחיה מלאכותית במתחם דקוריישן 2000 שבמושב רינתיה. מלבד יחס אישי וייעוץ מדויק הנוגע לרצונות ולחלומות שלכם, תזכו לרמת היישום הגבוהה והאיכותית ביותר שתוכלו לבקש, עם התוצאה העמידה והיפה ביותר – לאורך שנים. גם אם אינכם בטוחים שתצמחיה מלאכותית היא הפתרון העיצובי בשבילכם, בואו לשבור מיתוסים ולראות כיצד נרקמים חלומות לתוצאה בשטח בכל פעם מחדש.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!